I. ZÁZRAKY


ZJAVENIE PANNY MÁRIE

Čo na to pán farár?


Tri deti, desaťročné roľnícke dievčatko Lucia dos Santos so svojim bratom Franciscom a sesternicou Jacintou pri pasení oviec dňa 13. mája 1917 zažili nevídaný úkaz. Zrazu sa pri nich zjavila žena, ktorá sa predstavila ako "Pani ruženca". Odvtedy sa zjavovala deťom na tom mieste (vo Fatime v Portugalsku) pravidelne vždy trinásteho, okrem augusta, kedy prichádzala devätnásteho (žeby dovolenka?). Ľudia sa deťom vysmievali, úrady vyhrážali. V auguste však "mátoha" deťom povedala, že v októbri sa stane veľký zázrak. V októbri sa potom zjavila nielen deťom, ale vraj aj celému sedemdesiattisícovému zástupu ľudí. Predstavila sa ako Pani ruženca a žiadala, aby v jej mene postavili kaplnku. Zároveň nastal zázračný slnečný úkaz: "v jednom okamihu sa zdalo, akoby slnko padalo na Zem".

Madonu videlo (a rozprávalo sa s ňou) 24. júna 1981 aj šesť detí - Vicka (17), Marija (16), Mirjana (16), Ivanka (15), Ivan (16) a Jakov (10) - v obci Medžugorije v Bosne a Hercegovine. Jej posolstvo sa dá zhrnúť do významu - Žite v mieri. (Za pozornosť stojí, že Medžugorije --- podobne ako Palestína - stojí na rozhraní kresťanského západu a východu, a neskôr tam prebehla krutá vojna.)

V roku 1979 sa Mária zjavila Róbertovi de Caenovi v Austrálii. Ten následne vstal zo smrteľnej postele a začal nový život vo viere v Boha... V roku 1980 Bernardovi Martinézovi v Nicarague, ale rada navštevuje aj Afriku a iné miesta... Joana Ashtonová v knihe Tajomstvo zjavení uvádza, že v roku 1986 na 41. mariánskom seminári v Zaragoze bolo odhadnuté, že sa Panna Mária počas posledných desiatich storočí zjavila približne 21 000 krát.


Môže to byť takto?

Panna Mária je pravdepodobne najvernejší a najčastejšie k nám prichádzajúci "turista" spomedzi všetkých svätých. Príčina môže byť v tom, že dodnes nemá svoje miesto v kráľovstve nebeskom (nemá kde bývať). Napovedajú tomu svedectvá, že Mária sa zjavuje v ženskej podobe. Ježišovi sa teda zjavne nepodarilo urobiť z nej muža "aby sa aj ona mohla stať živým duchom, aby sa podobala nám, mužom. Pretože každá žena, ktorá urobí zo seba muža, vstúpi do kráľovstva nebeského." (Ježišov citát z tajného a preto samozrejme nekanonizovaného evanjelia podľa Tomáša). Samozrejme, že Mária vždy prichádza s nejakým posolstvom. Zdá sa, že rada navštevuje miesta, kde je veľa veriacich a kde sa ukáže, tam sa rada, často pravidelne, vracia. Pre tieto epizódy sú viaceré vysvetlenia. Môže sa jednať o masovú hystériu, kolektívne zjavenie atď.


Čo na to pán farár?

Rímsko-katolícka cirkev v roku 1930 "fatimské" vízie oficiálne uznala za zjavenia Panny Márie. A ak cirkev tvrdí, že sa Panna Mária zjavuje priemerne 21-krát do roka, tak je to pravda. Amen!


Pochybnosti veriacich

Samotní veriaci sú zdržanliví. Biblia nikde neprikazuje uctievať Pannu Máriu, ani sa tam nespomína, že by ju prví kresťania osobitne uctievali. Cíti sa nedocenená a snaží sa vynútiť si úctu sama? Výpovede "tej pani" nemajú základ ani v učení Biblie.


Zdroj: LITERATÚRAimage

http://ilusoria-yhwh.webatu.com
www.000webhost.com