IV. PYRAMÍDY


Čo na to pán farár?


2548 miliónov m3 kameňa (nesporne by to stačilo na stavbu 30 nových mrakodrapov) bolo použitého na stavbu zaberajúcu plochu 5,6 ha. Stavba je postavená z 2 500 000 vápencových kvádrov, ktoré k sebe tak tesne priliehajú, že nie sú medzi nimi takmer nijaké škáry. Stavba je právom zaradená medzi sedem divov sveta. Reč je o Veľkej Cheopsovej (Chufevovej) pyramíde v Egypte. Jej strany smerujú presne na sever, juh, východ a západ.

Egyptológovia sa domnievajú, že sa jedná o hrob faraóna Cheopsa, a podobne je to aj v prípade ďalších pyramíd pozdĺž Nílu. Sarkofág, ktorý je vo vnútri, tam musel byť uložený počas stavby, pretože dvere sú príliš úzke, aby sa cez ne zmestil. Ani v jednej pyramíde sa však telá nenašli, a to je záhada. Mohli ich síce odniesť vykrádači hrobov, ale prečo by to robili? Ich zaujímali väčšinou bohaté záhrobné dary. O telá sa nestarali. Sú úvahy, že ich odniesli kňazi, aby zmiatli vykrádačov, ale aj také, že telá sú ukryté v tajných, doteraz neobjavených komorách, a sarkofágy slúžia iba ako návnada.

Dokonalá matematická konštrukcia Veľkej pyramídy priam nabáda k úvahám, že môže vyjadrovať geometrické, astronomické, prípadne okultistické údaje. V jej hmotnosti, výške, dĺžke strán a uhlopriečok, uhloch a mnohých iných rozmeroch, je vraj zašifrovaných veľa zaujímavých údajov, ako je napr. presný obvod Zeme, jej hmotnosť, vzdialenosť obežnej dráhy od Slnka, rýchlosť svetla apod. Škoda, že jej z vrcholu chýba asi desať metrov. Bola pyramída úmyselne takto projektovaná, alebo je to iba náhoda? V akých jednotkách boli vtedy merané fyzikálne veličiny? Obvod pyramídy meraný v špeciálnych "pyramídových palcoch" dáva číslo 362,76, čo mnohých zvádza k názoru, že stavitelia chceli vyjadriť počet dní v roku (v tomto prípade, pri predpokladaných vtedajších znalostiach astrológie, sa však jedná o dosť veľkú odchýlku). Do úvahy však musíme brať aj skutočnosť, že kombináciou rôznych matematických úkonov s číslami z technických parametrov čohokoľvek -povedzme plynového sporáka --- sa môžeme dopracovať k číslu, ktoré vyjadruje nejaký známy astrologický údaj. Napr. hmotnosť sporáka vydelíme počtom jeho horákov a výsledok násobíme jeho príkonom. Napokon k tomu pripočítame rok jeho výroby a z úžasom môžeme zistiť, že výsledné číslo sa rovná vzdialenosti niektorej z hviezd Mliečnej dráhy od hviezdy v súhvezdí Andromeda, meranej v svetelných rokoch. Bol sporák tak skonštruovaný úmyselne? Napriek tomu netreba parametre Cheopsovej pyramídy podceňovať. Veď už samotný fakt, že usporiadanie troch najznámejších pyramíd je zhodný s usporiadaním troch najjasnejších hviezd súhvezdia Orion a že predĺžené línie ich šácht smerujú do stredu Oriónu, môže nabádať k domnienke, že pyramídy slúžia ako orientačné body pre mimozemšťanov.

Pyramídy už samy o sebe dávajú mnoho podnetov na výskum. Ľudia prišli na to, že samotný tvar pyramíd má v sebe niečo "magické". Spozorovaný bol jav, keď sa chrobáky, ktoré zaliezli do pyramíd a tam skapali, nerozkladali, ale zostali perfektne mumifikované. Ovocie (i zelenina), vložené do krabice v tvare pyramídy, vraj zostane dlho čerstvé. Pyramídy údajne podporujú rast rastlín, chuť do jedla, pokojný spánok a majú celý rad iných vlastností. Mnohí súčasní architekti tento tvar využívajú vo svojich projektoch. Známa je "viedenská pyramída", moderná stavba, slúžiaca na oddych a relaxáciu. Výskum potvrdzuje, že tvar pyramídy môže skutočne indukovať magnetizmus, čím vzniká silové pole, vplyv ktorého je stále predmetom skúmania.


Čo na to pán farár?

Pán farár je zhrozený. Veď ako môže niekto čo len porovnávať výtvory vplyvu pohanského božstva s Pánovou dokonalosťou? Veď boh Jahve dal prostredníctvom Mojžiša a Árona jasne "na frak" egyptskému pohanskému božstvu už pred odchodom Židov z Egypta.

Pán farár však zamlčuje, že máme dostatočné historické dôkazy o existencii starej egyptskej kultúry (vrátane pyramíd), ale okrem biblických "rozprávok" ani jeden poriadny historický dôkaz o pobyte Židov na tomto území.


Zdroj: LITERATÚRAimage

http://ilusoria-yhwh.webatu.com
www.000webhost.com