III. MIMOZEMŠŤANIA


LIETAJÚCE TANIERE A "UFONAUTI"

Čo na to veda?
Čo na to pán farár?


"Očitých" svedkov lietajúcich tanierov, predmetov UFO, zanechaných stôp po mimozemskej civilizácii na zemi, dokonca svedectiev o priamych osobných stretnutiach s mimozemšťanmi je toľko, že by sa všetky jednoducho vymenovať nedali. Snáď najznámejším je prípad z Roswellu, kde podľa všetkých indícií havarovali mimozemšťania, a je vážne (doteraz nevyvrátené) podozrenie, že armáda USA má nielen havarovaný vrak, ale aj mŕtvoly samotných mimozemšťanov. V roku 1977 zase nad prístavom Shag Harbour, medzi Otavou a Novým Škótskom, boli spozorované neznáme svetlá, z ktorých jedno spadlo do vody. Svedok tvrdil, že následne neznámy predmet záhadne zmizol z hladiny. Neodletel, neutopil sa, jednoducho zmizol. Rybári na mieste havárie našli iba neznámu žltú penovú hmotu. Toto miesto začala okamžite skúmať armáda z neďalekej základne, a svedkovia tvrdia, že vojaci niečo naložili na loď. Keď sa neskôr neopatrní vojenskí potápači rozprávali o tom, čo videli pod vodou, dôstojník ich zahriakol, aby o tej "ruskej ponorke" nehovorili. Nato mu roztrpčený vojak odpovedal: "Neviem, dočerta, čo to tam dole bolo, ale určite nie ponorka. Určite to nebolo vyrobené na zemi". Vo vojenských dokumentoch sa však vraví, že potápači nenašli absolútne nič.

Je však veľa aj nepravdepodobných príbehov, aký zažil istý brazílsky traktorista, keď pri ňom pristál čudný "vajcovitý" stroj, vyskákali z neho asi meter a pol vysoké bytosti, podrobili ho odbornému vyšetreniu a navyše ho donútili súložiť s cudzou blondínkou. Od roku 1947, keď istý Keneth Arnold z Chicaga oznámil, že videl prvý moderný lietajúci tanier, dostáva Stredisko pre výskum UFO takýchto oznámení sto denne.

Zaujímavý príbeh o stretnutí s UFO rozpovedali v hypnóze (bola to pre nich taká hrôzostrašná skúsenosť, že ich vedomie ju okamžite vymazalo?) americkí manželia Barney a Betty Hillovci. Výnimočne presne popísali únos na lietajúci tanier. Ich príbehy navzájom súhlasili, čím vedcom zamotali hlavy. Niektoré "príhody" je ťažko vysvetliť, iné boli zrejme iba zbožným želaním, prípadne výplodom "kolektívneho podvedomia" (možno špiritistickým javom). Množstvo literatúry na túto tému je poznačené mysticizmom a metafyzikou. Existujú však aj vážne podozrenia, že vlády niektorých krajín dokonca "zastrešujú" tajné výskumy svojich bezpečnostných zložiek pri snahe "identifikovať" nájdené, údajne havarované, neidentifikovateľné lietajúce telesá (UFO) - kozmické lode mimo zemského pôvodu, dokonca aj s členmi ich posádok.


Čo na to veda?

Všetko, čo má niečo spoločné s UFO, je zahalené pod rúškom tajomstva. Existujú úvahy, že UFO lietajú na magnetickom princípe. Keď bol 3. augusta 1954 zaznamenaný prelet telesa neznámeho pôvodu, prístroje zaznamenali, že malo väčší magnetický profil, než akékoľvek lietadlo. Jeden z vedcov sa vyjadril, že všetko, čo vieme je, že sme ich nevyrobili my, a ani nikto na Zemi.

V prípade Hillovcov si musíme uvedomiť, že nemáme prebádané, ako hypnóza pôsobí na myseľ, že seansy a "regresie" obsahujú často aj presvedčivo znejúce výpovede o posmrtnom živote, že v "kolektívnych" zjaveniach môže jeden mozog fungovať ako "riadiaci orgán" atď. Je možné, že jeden z nich si zážitok vymyslel a telepaticky ho preniesol na druhého. Podvedomá predstavivosť môže hrať v takýchto prípadoch závažnú úlohu.

Dnešní vedci túto problematiku nepodceňujú a vynakladajú obrovské finančné prostriedky nielen na výskum možností života mimo našej planéty, ale aj hľadanie jeho foriem, ba dokonca na zachytávanie signálov z kozmu a vysielanie rôznych signálov do vesmíru v nádeji, že ich zachytí iná forma bytia s nevyhnutnou dávkou inteligencie a určitým rozsahom poznania. Vždy je to však múdrejšie, ako postaviť kostol.


Čo na to pán farár?

Pán farár vysvetlenie má. Je to predsa tak jasné. Pravda je, že niektoré javy sú božími znameniami, no vo väčšine prípadov tu pokúša diabol. Pobožná pani Lynn Catoeová v bibliografii literatúry o UFO, ktorú zostavila pre americkú kongresovú knižnicu tvrdí: Uvedené prípady sa nápadne ponášajú na posadnutosť diablom a okultné javy". Podľa "pána farára" je teda celkom možné, že niektoré stretnutia sú priemerné okultné udalosti s materializáciou a činnosťou démonov.


Zdroj: LITERATÚRAimage

http://ilusoria-yhwh.webatu.com
www.000webhost.com