II. CESTOVANIE V ČASE


ČIERNE DIERY

Čo na to veda?
Čo na to pán farár?


Tento jav vo vesmíre sa úplne vymyká zákonom, ktoré platia pre priestor a čas. Čierna diery vzniká, keď hviezda spáli všetku svoju energiu a "zrúti sa do seba". Gravitačné sily v jej vnútri sa zväčšujú, až kým sa nestane nekonečne malou. Úplne pohlcuje svetlo, nemôžu z nej unikať nijaké fotóny, preto sa stáva neviditeľnou. Pohlcuje aj ostatné objekty, drví ich, pokiaľ z nich neostane nič. Vo vnútri jej nasávacej vzdialenosti (horizont udalosti) pôsobia iné zákony času. Niektorí vedci predpokladajú, že cestovatelia, ktorých čierna diera vtiahne, prejdú cez bielu dieru na druhú stranu do inej dimenzie. Dôkaz, podporujúci tento názor, však neexistuje.


Čo na to veda?

O tento objav sa zaslúžila veda, nie cirkev. Vedci dedukujú, že objav čiernych dier vyvracia naše predstavy o náboženstve.


Čo na to pán farár?

Pán farár vysvetlenie má. Tvrdenia vedcov sú založené na naivných domnienkach a na nepochopení základného kresťanského učenia o osobnosti Boha, o duši a mysli, o Satanovi a hriechu a o spáse a nesmrteľnosti. Veď aj pán Boyd, vedúci Mullardovho laboratória pre výskum vesmíru, ktorý sa podieľal na objave čiernych dier, je údajne kresťan. Je to predsa tak jasné... Ide o Boží zázrak.


Zdroj: LITERATÚRAimage

http://ilusoria-yhwh.webatu.com
www.000webhost.com