II. ZÁHADY Z BIBLIE


BIBLICKÝ OBRAZ SVETA


Dnes už ho môžeme smelo nazvať fantastickým výmyslom, ktorý dokonale vyvrátil Kopernik. Teoreticky sa síce dávno vedelo, že nijaká nebeská klenba neexistuje, no dnes už aj najnatvrdnutejšie dieťa musí uznať dôkazy, ktoré poskytujú kozmické lode brázdiace vesmír všetkými smermi do ničoho nenarážajúc (kde je klenba?), dôkazy ľudí prechádzajúcich sa po Mesiaci, že biblické predstavy neba a zeme ako dvoch vrstiev vesmíru sú prinajmenšom naivné. Platí to o celom biblickom obraze sveta.

Uznáte to už aj vy, pán farár? Keby sa ľudstvo riadilo vami a nebolo by zvedavé, nemalo prirodzenú túžbu poznávať a vzdelávať sa, dodnes by sme žili v jaskyni, lovili divé prasatá kamennou sekerou a verili, že "doska" na ktorej žijeme končí za najbližším vŕškom.

Zaujímavý názor prezentoval (knižne) nám už známy kresťanský fanatik a totálny nepriateľ vedy. Tvrdí, že Boh zariadil, že následkom potopy sveta sa Zem odchýlila od svojej osi, čím razom zamrzli mamuty, vznikli nové kontinenty, zahladili sa stopy po Edene atď. Na inom mieste vo svojej knihe tento "vtipkár" - odvolávajúc sa na Bibliu (GN 2,14) - tvrdí, že rajská záhrada bola na Blízkom východe v území Eufratu a Tigridu. Vôbec mu nevadí, že keby bola po potope vychýlená os Zeme, tieto rieky by už netiekli.


Zdroj: LITERATÚRAimage

http://ilusoria-yhwh.webatu.com
www.000webhost.com